XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

radość

Jeśli człowiek istnieje jedynie dla siebie, staje się toksyczny dla innych. Nie można więc zamykać się tylko w kręgu własnych spraw. Trzeba próbować zapomnieć o sobie, otwierając się na potrzeby innych. Ważne jest, aby odnajdywać w służbie bliźnim prawdziwą radość płynącą z faktu bycia potrzebnym. Kiedy dziś słyszymy wezwanie Chrystusa do radości z nawrócenia, przypatrzmy się naszym powrotom i starajmy się nie zniechęcać w chwilach, gdy stają się one trudne. Goethe pisał: „Zrozumienie zaczyna się od podziwu”. Podziwiajmy ludzi radosnych, nawracających się, a wtedy lepiej zrozumiemy tych, którzy żyją blisko Boga.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj w Gietrzwałdzie odpust z racji 145 rocznicy objawień NMP.

2) W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3) W niedzielę 18 września po mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla Rodziców i Kandydatów do bierzmowania, zaś w niedzielę 25 września spotkanie przed I komunią świętą.

4) We wtorek o godzinie 15.30 msza święta pogrzebowa naszego Parafianina +Ireneusza Dobrowolskiego z Mątek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...