XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

Mamona Łk 16 13

Chrystus w swojej mądrości potrafił dostrzec szczegóły. Gdybyśmy przewertowali dokładnie Pismo Święte, to okazałoby się, że dla Chrystusa drobiazgi były ważne, pamiętał o nich. Adam Mickiewicz w Panu Tadeuszu włożył w usta Podkomorzego następujące słowa: „Trzeba się długo uczyć, ażeby nie zbłądzić i każdemu powinną uczciwość wyrządzić”. Zatem nigdy nie jest za późno, aby się uczyć postępować mądrze. Człowiek mądry Bożą mądrością potrafi dokonywać trafnych wyborów i mądrze pochylać się nad drobnymi rzeczami.

Dzisiejszy fragment Ewangelii kończy się słowami: „Nie możecie służyć Bogu i mamonie”. Nie można iść do celu wieloma drogami. Pitagoras mówił: „Trudno jest iść przez życie wieloma drogami jednocześnie”. Trzeba więc iść drogą konsekwencji i wierności w małym. Stanie się to możliwe, gdy będziemy posiadać takie cechy, jak wrażliwość, pokora i mądrość! Jeśli jest nam potrzebna jakaś księga rekordów, to ta, która mówi o liczbie wypowiedzianych słów: „dziękuję”, „przepraszam”, „dobrze, że jesteś!”.

 ogłoszenia parafialne

1) W środę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Ojca Pio

2) Dzisiaj w niedzielę po mszy świętej o godzinie 11.30 miało być spotkanie dla Rodziców i Kandydatów do bierzmowania. Z racji choroby Pani katechetki spotkanie to odbędzie sie w innym terminie. Za tydzień w niedzielę 25 września spotkanie przed I komunią świętą.

3) Z naszego cmentarza zaczęły ginąć nagrobki (nowe i "używane"). Bardzo proszę Parafian o większą wrażliwość na obce osoby kręcące się po cmentarzu.