XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

różaniec

Szczytem rozumienia tajemnicy modlitwy różańcowej są słowa Mistrza z Nazaretu zapisane w dzisiejszej Ewangelii. Jezus mówi o naszej pokorze. Na modlitwie uczymy się pamiętać o tym, że to Bóg jest Panem, a my Jego sługami! Rozważając tajemnice życia Jezusa i Maryi, wchodzimy w zagadnie­nia związane z tym, że jesteśmy grzeszni, słabi, nędzni... Modląc się do Boga, pokazujemy sobie, innym, a nade wszystko Jemu, że jesteśmy od Niego zależni. Modląc się, wzmacniamy więc naszą wiarę, odnosimy się bowiem do Kogoś, kogo nie widzimy, nie sły­szy­my i nie możemy dotknąć.

Bóg jednak chce czegoś więcej! On pragnie uczynić nas swymi dziećmi na wieki, dlatego gdy za chwilę spotkamy się z Jezusem w Komunii św., zechciejmy obiecać, że do końca tego miesiąca, a może i dłużej, będziemy się modlić na różańcu. To zaledwie kilka minut w ciągu dnia. Widzimy, jak wiele możemy zyskać – zarabiajmy więc w ten sposób na niebo! Pomagajmy innym dostać się do Bożego królestwa. Podczas tej modlitwy, która ma niezwykłą moc, pamiętajmy szczególnie o duszach w czyśćcu cierpiących – okażmy im miłosierdzie, modląc się w ich intencji choćby jednym dziesiątkiem Różańca.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie świątyni.

2) Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla Rodziców i Kandydatów do bierzmowania.

3) Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Na różaniec w dniu zwykłym zapraszam na godzinę 16.30. Przypominam, że od października msze święte w tygodniu sprawowane będą o godzinie 17.00.

4) We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w piątek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5) Od 5 do 20 października Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W ewentualnych sprawach pogrzebowych proszę o kontakt z księdzem Andrzejem Skomoroszko tel. 791 330 923