XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

wiara i służba

Często zdarza się nam, że uważamy za wielką rzecz, gdy wypełniamy Boże przykazania, gdy nie opuszczamy niedzielnej Mszy św., gdy zdobędziemy się na spowiedź wielkanocną i w wielu podobnych wypadkach. A przecież to dopiero próg! Jeżeli go nie przekraczamy, to pokazujemy Bogu, że nam na Nim nie zależy.

A jeśli nawet udaje się nam zrobić o wiele więcej, to i tak nie mamy powodu do wynoszenia się, mamy bowiem pamiętać, że wobec Boga jesteśmy jedynie sługami nieużytecznymi. Wiara zatem powinna przejawiać się w postawie służebnej wobec Boga, co znajduje wyraz w służeniu bliźnim dla Boga.

ogłoszenia parafialne

1) W sobotę wpomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

2) Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Na Różaniec w dniu zwykłym zapraszam na godzinę 16.30. W niedzielę Różaniec o godzinie 11.00. Od października msze święte w tygodniu sprawowane będą o godzinie 17.00.

3) Na stoliku przy wejściu do kościoła rozłożone są kartki na Wypominki za naszych Drogich Zmarłych, których miłosierdziu Bożemu będziemy polecać przez cały miesiąc listopad.

4) Do 20 października Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W ewentualnych sprawach pogrzebowych lub namaszczenia chorych proszę o kontakt z księdzem Andrzejem Skomoroszko bezpośrednio po mszy świętej (ok. 17.30) lub telefonicznie - tel. 791 330 923