XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

wytrwałość w wierze

Dzisiaj Chrystus pyta nas: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”. Czy znajdzie ją w naszej rodzinie? Za chwilę wszyscy wyznamy naszą wiarę, która powinna być dojrzała. Kardynał John Henry Newman mówił do swoich wiernych: „Wielu chwali religię aż do momentu, kiedy samemu trzeba być religijnym”. Łatwo innych pouczać, radzić, ale jakże trudno wprowadzać te rady w życie. Obyśmy wtedy, gdy przyjdzie Chrystus i zapyta o stan naszej wiary, mogli odpowiedzieć: wierzę głęboko i dojrzale; wierzę, że droga wiary jest drogą do szczęścia.

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II

2) Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Na Różaniec w dniu zwykłym zapraszam na godzinę 16.30. W niedzielę Różaniec o godzinie 11.00. Od października msze święte w tygodniu sprawowane będą o godzinie 17.00.

3) Na stoliku przy wejściu do kościoła rozłożone są kartki na Wypominki za naszych Drogich Zmarłych, których miłosierdziu Bożemu będziemy polecać przez cały miesiąc listopad.

4) Do czwartku włącznie Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W ewentualnych sprawach pogrzebowych lub namaszczenia chorych proszę o kontakt z księdzem Andrzejem Skomoroszko bezpośrednio po mszy świętej (ok. 17.30) lub telefonicznie - tel. 791 330 923