XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

kościół Jonkowo

W ostatnią niedzielę października obchodzimy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Obserwujemy, że coraz więcej ludzi rezygnuje z chodzenia do kościoła. W Polsce we Mszy św. niedzielnej systematycznie uczestniczy około 30 procent ochrzczonych. Pozostałe 70 procent kościoła nie potrzebuje. To znak wzywający do głębokiej refleksji nad naszym jutrem. Decyzje muszą być podjęte zdecydowanie. Dziękujemy za naszą świątynię i za każdą inną, która wznosi się na polskiej ziemi. Oby drogi do nich nigdy nie zarosły trawą!

ogłoszenia parafialne

1) We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym (8.00; 10.00; 11.30). Po mszy świętej o 11.30 procesja na nasz Cmentarz Parafialny. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach. Przypominam o opłatach za miejsca na Cmentarzu. Taką opłatę wnosi się raz na 20 lat. Już niedługo będzie dostępny internetowy rejestr naszego cmentarza. W najbliższym czasie będę prosił o zgłaszanie się dysponentów miejsc na cmentarzu celem uporządkowania kto z rodziny decyduje o danym miejscu.

2) W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte w Jonkowie o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00

3) Przez cały miesiąc listopad w tzw. Wypominkach będziemy polecać naszych Drogich Zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Czytelnie wypełnione Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub "na tacę".

4) Serdecznie proszę o zachowanie kultury zachowania i porządku na Cmentarzu Parafialnym. Proszę o segregację i wyrzucanie śmieci z cmentarza w odpowiednie miejsca. Proszę nie wrzucać ziemi do kontenerów na śmieci.

5) Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom z klasy IVB, Szkolnemu Kołu Woluntariatu i Samorządowi Uczniowskiemu za udział w sprzątaniu Cmentarza Parafialnego.